Kontakta oss

Svenska Läkaresällskapets hus är sommarstängt från och med den 3 juli till och med den 11 augusti.

Svenska Läkaresällskapet

Adress
Box 738 101 35 Stockholm
Besöksadress
Klara Östra Kyrkogata 10 101 35 Stockholm
Telefon
08-440 88 60
E-post
sls@sls.se

Agneta Davidsson Ohlson

Etik & pressansvarig
08-440 88 75
agneta.ohlson@sls.se

Annie Melin

Utbildning, eHälsa, SLS priser
08-440 88 78
annie.melin@sls.se

Annika Brämming

Ekonomiassistent
08-440 88 81
ekonom@sls.se

Christian Tränk

IT-och medlemsansvarig
08-440 88 89
christian.trank@sls.se

Ellinor Schmidt

Administratör
08-440 88 96
ellinor.schmidt@sls.se

Eva Kenne

Konst & Läkekonst och understödsfonder
08-440 88 87
eva.kenne@sls.se

Gunilla Eng

Lokal- och bokningsansvarig
08- 440 88 85
gunilla.eng@sls.se

Jaana Logren Bergqvist

Kommunikationsansvarig
08- 440 88 68
jaana.logren@sls.se

Lilian Lindberg

Levnadsvanor & prevention
08-440 88 93
lilian.lindberg@sls.se

Magnus Anclair

Projektledare Framtidens Medicin & Hälsa
070-209 48 76
magnus.anclair@sls.se

Monica Windén

Forskningsadministratör
08-440 88 66
monica.winden@sls.se

Per Johansson

Kanslichef
08-440 88 88
per.johansson@sls.se

Sara Kihlberg

Ekonomiansvarig
08-440 88 81
sara.kihlberg@sls.se

Susann Asplund Johansson

Organisationssekreterare
08-440 88 92
susann.asplund@sls.se

På sls.se använder vi cookies för att din upplevelse ska bli så bra som möjligt. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används.