Kontaktuppgifter till studierektorer

Sjukhus/
landsting
Studierektor/
utbildningsansvarig
Mailadress
Blekinge Sasko Velkovski sasko.velkovski@ltblekinge.se
Danderyds sjukhus Leila Kanni leila.kanni@sll.se
Gävleborg Helen Persson
Kastberg
helen.persson.kastberg@
regiongavleborg.se
Helsingborg Ragnhild Ahl Ragnhild.Ahl@skane.se
Jönköping Sara Wallby Sara.wallby@rjl.se
Kalmar Johanna Thegerström johanna.thegerstrom@
ltkalmar.se
Karolinska Huddinge Tiia Karu tiia.karu@sll.se
Kristianstad Mikael Hörnblad mikael.p.hornblad@skane.se
Linköping Karin Rodmar karin.rodmar@
regionostergotland.se
Malmö/Lund Eva Persson eva.persson@med.lu.se
Norrköping Maria Brunnberg Maria.brunnberg@
regionostergotland.se
NU-sjukvården Ulf Cederbom ulf.cederbom@vgregion.se
Sahlgrenska/Östra Kim Colliander kim.colliander@vgregion.se
St Görans sjukhus Malin Bauer malin.bauer@capiostgoran.se
Sundsvall Kerstin Cederholm kerstin.cederholm@lvn.se
Södersjukhuset Adriano Serreli adriano.serreli@sll.se
Sörmland Anna Ormegard anna.ormegard@dll.se
Uppsala Hans Hedenström hans.hedenstrom@akademiska.se
Värmland Maria Andersson maria.m.andersson@liv.se
Västmanland Ulrika Foldevi ulrika.foldevi@
regionvastmanland.se
Växjö Thomas Lindow thomas.a.lindow@gmail.com
Örebro Irina Dioubanova Irina.dioubanova@
regionorebrolan.se

På sls.se använder vi cookies för att din upplevelse ska bli så bra som möjligt. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används.