Styrelse

Professor, Institutionen för hälsovetenskap, Luleå tekniska universitet

Fredrik Nikolajeff

Ordförande. Ansvarsområde: Stipendier & priser.
070-53 15 810
fredrik.nikolajeff@ltu.se
University of Freiburg och Gästprofessor vid Luleå Tekniska Universitet.

Maria Asplund

Vice ordförande & Vetenskaplig sekreterare. Ansvarsområde: Vetenskap & internationellt nätverkande, Vetenskapliga rådet.
maria.asplund@imtek.uni-freiburg.de
Forskningsingenjör, Umeå Universitet

Petter Holmlund

Sekreterare. Ansvarsområde: Remisser
070-588 03 33
petter.holmlund@regionvasterbotten.se

Siw Fredriksson

Ledamot. Ansvarsområde: Certifieringskommittén
siw.fredriksson@vgregion.se
Teknisk doktor, Linköpings Universitet

Neda Haj-Hosseini

Ledamot. Ansvarsområde: Medicinteknikdagarna
013 286716
neda.haj.hosseini@liu.se
Röntgeningenjör, Blekingesjukhuset

Maria Wirenstedt

Ledamot. Ansvarsområde: Kursrådet
0455-73 48 45
maria.wirenstedt@regionblekinge.se
Key2Compliance AB

Tomas Camnell

Ledamot. Ansvarsområde: Nätverkande & nationell samverkan
070-561 25 88
tomas.camnell@key2compliance.com

Frida Lindberg

Ledamot. Ansvarsområde: Kommunikation
frida1@kth.se