HjärtRytmGruppen (HRG)

Arbetsgruppens övergripande uppgift är att verka för utveckling och utbildning inom hjärtarytmiområdet.

Styrelse

Kardiologiska kliniken

Tord Juhlin

Ordförande
040-33 10 00
tord.juhlin@skane.se
Skånes Universitetssjukhus 22185 Lund
Kardiologiska kliniken

Dritan Poci

dritan.poci@orebroll.se
Universitetssjukhuset Örebro 70185 Örebro
Kardiologkliniken

Alessio Ciubine

alessio.ciubine@rvn.se
Länssjukhuset Sundsvall
Medicinkliniken

Anna Egerstedt

Webbansvarig
Anna.Egerstedt@skane.se
Helsingborgs lasarett 251 87 Helsingborg
Pacemakerregistret, Kardiologiska kliniken

Anneli Svensson

Representant
anneli.svensson@regionostergotland.se
Universitetssjukhuset i Linköping
Kardiologiska kliniken

David Mörtsell

Tidningsansvarig
david.mortsell@skane.se
Skånes Universitetssjukhus 221 85 Lund

Helena Malmborg

Kardiologiska kliniken
helena.malmborg@akademiska.se
Akademiska sjukhuset Uppsala
Hjärtkliniken

Anette Jemtrén

Representant Ablacure
anette.jemtren@capiostgoran.se
Capio S:t Görans sjukhus Stockholm
Hjärtcentrum

Natalia Landström

Kassör
natalia.landstrom@vll.se
Norrlands Universitetssjukhus Umeå
Hjärtkliniken

Farzad Vahedi

farzad.vahedi@vgregion.se
Sahlgrenska Universitetssjukhuset Göteborg

På sls.se använder vi cookies för att din upplevelse ska bli så bra som möjligt. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används.