Arbetsgruppen för Hjärtsvikt och klaffsjukdomar

Styrelse

Krister Lindmark, ordförande

Umeås Universitetssjukhus
krister.lindmark@umu.se

Maria J Eriksson, Stockholm
maria.j.eriksson@sll.se

Frank Flachskampf, Uppsala
frank.flachskampf@medsci.uu.se

Laila Hübbert, Norrköping
laila.hubbert@liu.se

Gerhard Vikström, Uppsala
gerhard.wikstrom@medsci.uu.se

Maria Schaufelberger, Göteborg
maria.schaufelberger@gu.se

Anna Strömberg, Linköping
anna.stromberg@liu.se

Gordana Tasevska, Malmö
Gordana.Tasevska-Dinevska@skane.se

Lars Lund, Stockholm
lars.lund@alumni.duke.edu

Michael Fu, Göteborg
Michael.Fu@wlab.gu.se

Peter Vasko, Växjö
peter.vasko@me.com

Maria Borland, Alingsås 
maria.borland@vgregion.se

På sls.se använder vi cookies för att din upplevelse ska bli så bra som möjligt. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används.