HjärtRytmGruppen (HRG)

Arbetsgruppens övergripande uppgift är att verka för utveckling och utbildning inom hjärtarytmiområdet.

Styrelse

Kardiologiska kliniken

Tord Juhlin

Ordförande
tord.juhlin@skane.se
Skånes Universitetssjukhus Lund
Kardiologiska kliniken

Dritan Poci

dritan.poci@orebroll.se
Universitetssjukhuset Örebro Örebro
Kardiologkliniken

Alessio Ciubine

alessio.ciubine@rvn.se
Länssjukhuset Sundsvall
Medicinkliniken

Anna Egerstedt

Webbansvarig
Anna.Egerstedt@skane.se
Helsingborgs lasarett Helsingborg
Pacemakerregistret, Kardiologiska kliniken

Anneli Svensson

HRG-representant Pacemakerregistret
anneli.svensson@regionostergotland.se
Universitetssjukhuset i Linköping
Kardiologiska kliniken

David Mörtsell

Tidningsansvarig
david.mortsell@skane.se
Skånes Universitetssjukhus Lund

Helena Malmborg

HRG-representant Ablationsregistret
helena.malmborg@akademiska.se
Akademiska sjukhuset Uppsala
Hjärtkliniken

Anette Jemtrén

anette.jemtren@capiostgoran.se
Capio S:t Görans sjukhus Stockholm
Hjärtcentrum

Natalia Landström

Kassör
natalia.landstrom@vll.se
Norrlands Universitetssjukhus Umeå
Hjärtkliniken

Farzad Vahedi

farzad.vahedi@vgregion.se
Sahlgrenska Universitetssjukhuset Göteborg

På sls.se använder vi cookies för att din upplevelse ska bli så bra som möjligt. Genom att fortsätta använda vår webbplats accepterar du att cookies används.